naprawa zalanego iPhone

Chwila nie uwagi i nasz iPhone chlup do wody. Zapewne zaraz po wyjęciu telefon będzie  jeszcze działał. Problemy z jego użytkowaniem  od chwili zamoczenia pojawiają się dopiero po kilku godzinach. W pierwszej fazie zalania dochodzi do powierzchownego kontaktu cieczy z elektroniką i jest to proces który możemy powstrzymać jeżeli odpowiednio szybko zareagujemy. W tym momencie należy jak najszybciej otworzyć urządzanie i odłączyć baterię. Kiedy odłączymy źródło zasilania mamy pewność że proces elektrolizy został zatrzymany. Teraz trzeba osuszyć elektroniką znajdującą się wewnątrz. Wyjmujemy wszystkie elementy które są zawarte w obudowie  i rozbieramy na części pierwsze. Niestety często telefon wpada do cieczy która jest zanieczyszczona dlatego, przed osuszeniem  trzeba przemyć elementy  chemią do czyszczenia elektroniki.

Pamiętajmy że pierwsze chwile po zalaniu są bardzo ważne i  od tego jak je wykorzystamy będzie zależało czy nasze urządzenia będzie działało i czy ewentualna naprawa będzie możliwa. Jeżeli zbagatelizujmy fakt kontaktu z cieczą i nic z tym nie zrobimy, skutki zaniedbania będą dotkliwe.  Proces elektrolizy jest długotrwały i nie odwracalny. Wypalone  ścieżki na płycie głównej powodują trwałe uszkodzenie i eliminację części z dalszej naprawy .

Budowa współczesnych modeli iPhone jest dosyć szczelna, jednak kiedy  zanurzamy  telefon, ciecz dostaje się do telefonu ponieważ siła naporu jest większa, niż przy zalaniu powierzchniowym. Zakładając że nasz telefon jest zamknięty woda która dostała się do wewnątrz, sama nie wypłynie, ponieważ otwory są zbyt małe. W takiej sytuacji zalecamy jak najszybciej  udać się do serwisu.

Oddając telefon do serwisu nie warto zatajać fakt zalania telefonu. Każde urządzenie elektroniczne które miało kontakt z cieczą, po otwarciu ma widoczne ślady wewnątrz. Przedstawienie faktu zalania przyspieszy proces naprawy. W naszym wiemy jak ważny jest czas w przypadku ” zalańców  „. Nawet kiedy akurat na stole jest inne urządzenie znajdzie się chwila żeby otworzyć zalanego iPhone i odłączyć baterię.

czwartek 28th styczeń By
umów naprawę